Kyselost žaludku

Tohle jsem napsal v návaznosti na článek, který jsem přeložil.

Málo žaludeční kyseliny je velice běžná věc zvláště u lidí s autoimunitními problémy. Plus na stáří to přichází na každého. Naše tělo potřebuje kromě vodíku a chlóru i další prvky (zinek, vitamín B6), které umožňují tělu syntetizovat dostatek žaludeční kyseliny HCL.

Při nedostatku žaludeční kyseliny slinivka neuvolní dostatečné množství trávicích enzymů a celá trávicí kaskáda dějů je narušená.

Funguje to tak, že pokud máte málo žaludeční kyseliny, vaše tělo nevstřebá nic dostatečně a tedy ani zinek a vitamín B6. Takže si nemůže ani vytvořit víc žaludeční kyseliny. Začarovaný kruh.

Proto má někdy smysl po přechodu na carnivore diet používat dočasně (určitě není třeba dlouhodobě) doplňky na trávení:

  • betain HCL
  • trávicí enzymy
  • kravskou žluč na lepší vstřebání tuků

Carnivore diet je strava tak bohatá na živiny, že dlouhodobě by neměly být žádné doplňky potřeba. I v tomto případě to bez doplňků sice jde, ale dost těžko. Bylo by to na dlouho a zbytečné trápení.

Ph žaludku

Ph lidského žaludku je extrémně kyselé. Je to zhruba 2 na stupnici 0 až 14, kde 0 je nejkyselejší. To je na úrovni mrchožroutů. Díky tomu mrchožrout může jíst maso zdechliny a silná kyselina v žaludku zabije všechny bakterie z masa.

Jak poznat, že mám HCL málo

Přesně to nepoznáte. Pokud ale sníte 200g masa a máte pocit těžkého břicha, nebo že vám v žaludku to jídlo leží jak kámen, tak máte málo kyselé ph v žaludku. Nebo jste plní i po malé porci jídla. Možná znáte rady jako jíst pomalu a v klidu a každé sousto hodně žvýkat. Nepít 20 minut před jídlem ani hodinu po jídle. Díky tomu nebudete ředit žaludeční kyselinu vodou s vysokým ph. Tohle všechno pomáhá udržet ph v žaludku dostatečně kyselé a rozhodně na tom něco je.

Zkušenosti jiných lidí

Ani nespočítám kolik lidí už jsem slyšel říkat, že na carnivore diet zmizely jejich trávicí potíže. Pálení žáhy, permanentní nadýmání, Crohnova chorba, ulcerózní kolitida, syndrom dráždivého střeva…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *