Každodenní život na carnivore diet

Tak jako všechno jsou tu pozitiva i negativa. To i v každodenním životě.

Carnivore diet sandwich
Pozitiva

Na carnivore diet člověk přirozeně nemá tolik hlad. Celkově při ketogenní stravě, kdy organismus pálí tuky jako palivo, člověk vydrží mnohem déle nejíst, když to potřebuje. Když mám hlad, tak se najím a jím dosyta až dokud nejsu pohodlně nacpaný. Ne tak moc, aby mi to bylo nepříjemné, ale přece jen docela nacpaný. Pak zapomenu na jídlo na nějakých pět šest hodin. Během této doby jsem soustředěný, produktivní, plný energie, bez jakékoliv únavy. Pak se najím znovu. Nepřemýšlím co budu jíst, co a jak si uvařím, co budu nakupovat, nepotřebuji nákupní seznam. Když už jdu nakupovat, v obchodě trávím minimum času. Většina sortimentu mě nezajímá a jen projdu okolo.

Vaření je jednoduchá záležitost. Mám doma horkovzdušnou fritézu. Kdo nezná, je to funkční ekvivalent malé trouby. Ráno dám rozmrazit maso. Když mám hlad, hodím to do fritézy, nastavím teplotu a čas a du pryč. Jak je hotovo, tak to sním, jídlo si vychutnám a užiju a den pokračuje.

Maso si objednávám na internetu. Dělám velké objednávky, abych naplnil mrazák, takže doručení až do bytu je zadarmo. Objednávám maso ve velkém, abych měl množstevní slevu. Teď žiju ve Vídni, bio maso mám od krav žijících v Alpách na horských stráních. Podporuju místní farmáře, kteří se starají správně o zvířata a nepodporuji velkoobchodní řetězec.

Negativa
Asociálnost

Nejhorší je asociálnost téhle stravy. Všude jste za exota. Je tu otázka jak to vezme vaše rodina a kamarádi. Někdo má pocit, že ví líp, co je pro vás správné, přitom o téhle problematice nemá ani zdaleka informace jako vy a není ve vaší kůži. S tímhle jsem se ale téměř nesetkal. Neboli moji kamarádi a moje rodina mě respektují natolik, že mi to nerozmlouvají. Za tohle jsem vděčný. Ono říct, že zelenina ani vláknina není potřeba a že nasycené tuky jsou naopak dobré pro zdraví. Že obiloviny (ať už celozrné nebo ne) jsou pro lidsky organismus nepřirozené, že všechny rostliny z principu obsahují toxické látky, jinak by nepřežily a neexistovaly, tohle všechno z vás udělá kacíře. Ale důkaz je nakonec v realitě. Já ukážu na svou pleť, která je výrazně lepší a to je vizuální důkaz, to nejde popřít.

Jednotvárnost

Tohle pro mě osobně je výhoda. Já jednoduchost beru všema deseti, mozkovou kapacitu používám na jiné věci. Neuvažuju co budu jíst, jak to uvařím, kolik toho sním, jestli mám doma všechny ingredience. Nepřemýšlím během oběda, co budu mít na svačinu a během svačiny, co na večeři a během večeře, co k filmu na noc. Ale to je můj příklad a jiní lidé jsou jiní a prostě je to nebaví. Pořád jen maso a vejce. Občas ryba nebo vývar. Jednotvárné to je. Pro koho je jídlo požitek, rád chodí do restaurací, do kaváren na zákusky a kafíčko se smetanou (tekutý zákusek), ten v carnivore diet požitek nenajde. Minimálně ze začátku ne, než mu skončí absťák ze závislosti na sacharidech.

V takovém případě doporučuji nějakou střední cestu třeba se zeleninou a kávou a čajem. A nechat si mléčné, pokd to člověk toleruje. Správný sýr chuťově zlepší každé jídlo.