Zvířata zabitá při pěstování rostlin

Tohle zabije mnohem víc zvířat, než jednu krávu ročně

Při pěstování rostlin umřou hromady živočichů. Někteří vegetariáni a vegani nepočítají hmyz mezi živočichy, jejichž život má hodnotu a dívají se, jestli má živočich nervovou soustavu. Stejně u pěstování rostlin zemřou hromady myší, hadů, žab, krtků, drobného ptactva, zajíců atd. Já jím vesměs hovězí a sním jednu krávu za rok. Ona i ta rostlina má život a nechce, abychom ji snědli její semínka, zárodky nových rostlin. Pokaždé když se někdo/něco nají, někdo/něco jiného pro to musí zemřít. To platí vždy.

A to i před samotnou sklizní je potřeba vyhladit všechno živé na louce, aby se z ní stalo pole. To znamená další zabíjení plus vytlačení živočichů z jejich území. A když na poli roste úroda, musíte úrodu chránit před predátory. Což v některých případech znamená víc zabíjení.

Další věc jsou pesticidy, herbicidy, fungicidy a insekticidy. Ty té přírodě taky dají co proto. To vybije všechen drobný hmyz a živočichy potřebné pro kvalitu půdy a její úrodnost. Na poli pak roste jedna jediná rostlina krmená umělým hnojivem. Plus na obhospodařování pole je potřeba víc techniky.

Umělá hnojiva to je perfektní byznys. Po té, co půda dostane umělé hnojivo už ho bude potřebovat i v budoucnu. Kdo je jednou zákazníkem, už kupuje napořád.

Průmyslový chov zvířat také není v pořádku

Takže neříkám, že průmyslový chov zvířat je v pořádku. Říkám, že i u rostlinného zemědělství je zabíjení zvířat. Se zvířaty by se mělo zacházet slušně a měla by mít podmínky co nejpodobnější jejich přirozeným podmínkám. Takže znovu:

Pokaždé když se někdo/něco nají, někdo/něco jiného pro to musí zemřít. To platí vždy.

Lierre Keith

Lierre Keith byla 20 let zapálená veganka a feministka. Pak ji naprosto selhalo zdraví. Zkusila si pěstovat vlastní zeleninu, a nechtěla, aby kvůli ní umírala zvířata. Ale zelenina potřebovala hnojivo, hnojivo jsou rozložená těla zvířat (takhle to chodí v přírodě). Udělala tedy ústupek a kupovala toto hnojivo. Slimáci ji ale ožírali zeleninu, musela pořídit kachny, aby zabíjely slimáky. Zjistila, že bez smrti si nevypěstuje ani salát.

Pak se dovzdělala ohledně výživy a dnes je to perfektní zdroj pravdivých informací o výživě. Vřele doporučuji jakýkoliv rozhovor s ní o stravě.

Také se zabývá regenerativním zemědělstvím. Tohle je cesta. Tohle je správně. Jak se k tomu někdy dostanu, napíšu o regenerativním zemědělství článek.