Alergie, astma a trávicí potíže: vyřešeno carnivorem

https://carnivore.diet/laura-healed-allergies-asthma-gi-issues-on-carnivore-diet/

Nezbytný doplněk astmatiků, na carnivore diet ovšem zbytný…

Byla jsem vychována s typickou německou stravou: sladké cereálie nebo toasty k snídani, těstoviny, rýže nebo brambory k obědu, koláč nebo sušenky jako svačina, pečivo k večeři. Opravdu vysoký obsah sacharidů, cukru, nízký obsah bílkovin a živin. Můj typický den měl 4-5 jídel. Díky svému aktivnímu dětství jsem měla vždy atletickou/normální postavu. Takhle jsem jedla, dokud jsem se neodstěhovala od rodičů. Pak jsem šla na univerzitu a po roce jsem se ve svém těle cítila opravdu nepříjemně. To jsem jedla opravdu nezdravě, chtěla jsem něco změnit.

Prvně fitness dieta

Když se vrátím, vzpomínám na své zdraví a fitness začátky v roce 2017. Začínala jsem s kulturistikou a jedla jsem typickou „fitness dietu“, která se skládala z rýže, brambor, kuřecího masa, zeleniny a nízkotučných mléčných výrobků. Po mém prvním fitness příběhu se moje strava skládala hlavně z potravin s vysokým obsahem bílkovin, nízkotučných produktů a náhražek cukru. Hodně jsem zkoušela, jak může jídlo různě ovlivnit naše tělo, protože jsem trpěla zažívacími problémy, astmatem a alergiemi. Po přečtení knih, studií a článků jsem se rozhodla přejít na paleo, se spoustou celistvých, nezpracovaných potravin, čerstvého ovoce a zeleniny, bez pšenice, bez mléčných výrobků, bez náhrady cukru a bez falešných sladkostí s vysokým obsahem bílkovin. Od té doby jsem žila paleo stravou a cítila jsem se lépe.

Fitness soutěže

V roce 2018 jsem dosáhla své nejlepší postavy během soutěžení v různých kulturistických fitness show. To jsem jedla stravu s vysokým obsahem bílkovin, středním množstvím tuků a nízkým až žádným obsahem sacharidů. Moje postava i mysl a celková pohoda se týden od týdne zlepšovaly. Poznala jsem, že naše těla nepotřebují tolik sacharidů, kolik si myslíme.

Ve fitness průmyslu existuje mnoho ‚zdravých‘ mýtů. Po kulturistických závodech jsem zvýšila příjem sacharidů a dalších potravin, které jsem během kulturistické diety vynechala. Další měsíce byly hrozné. Po nějaké době jsem rozpoznala nějaké změny ve zdraví mého střeva. Z určitých potravin jsem se necítila dobře. Většinu dne jsem se cítila jako blázen. Téměř každý den jsem trpěla nadýmáním, křečemi a střevními problémy. Moje pleť byla strašná a nálada taky. 3 roky jsem měla opravdu náročné období, které bylo poznamenáno řadou zdravotních problémů, zejména trávicími problémy, silné astma, alergie. Paleo dieta mi pomohla zmírnit některé mé příznaky. Pak jsem dosáhla své nejvyšší hmotnosti v červenci 2019, po roce cvičení pro svalový objem. Moje tělesná hmotnost byla 77 kg. Tato váha mi zůstala do konce roku 2019.

Keto dieta

Cítila jsem se špatně a chtěla něco změnit. Přitom jsem byla mladá a atletická. Jako dítě jsem byla každý den venku, dělala jsem spoustu různých sportů a byla dost aktivní. Bylo znepokojující vidět moje tělo s takovou postavou. Hodně jsem zkoumala různé diety na hubnutí. Z kulturistické přípravy vím, že snížení sacharidů funguje. Dne 20.04.2020 jsem zahájila svou keto cestu. Vzhledem k tomu, že jsem přicházela ze středně sacharidové, ale velmi nízkotučné stravy, bylo to úplně jiné než můj předchozí způsob stravování.

Z keto na carnivore

Některé problémy se zlepšily po přechodu na vysokotučnou stravu. Zejména se mi zvýšila hladina energie, zlepšila se mi pleť, cítila jsem se nabitá energií a celkově lépe. Od svých 10 let trpím silným astmatem a sezónními alergiemi. Tehdy byly moje příznaky horší než kdy předtím. Vím, že mnoho nemocí se dá vyřešit správnou stravou. Od té doby, co se objevil Covid-19, jsem čas doma využila ke studiu, jak zlepšit své zdraví. Můj zdravotní stav se ketogenní dietou definitivně zlepšil, a tak jsem se rozhodla, že v tomto způsobu stravování budu s určitými změnami pokračovat. Vzhledem k tomu, že jsem jedla hodně zeleniny, ořechů a semen, se v mých střevech znovu objevily nějaké problémy. Pro mě osobně je velké množství potravin jedno z hlavních negativ ketogenní stravy. Rozhodla jsem se tedy udělat změnu a vrátit se ke zcela přirozenému způsobu stravování.

Prvně jsem vyloučila všechna zánětlivá jídla, jako jsou ořechy, avokádo a vejce. Četla jsem spoustu studií a článků ohledně carnivore diet, která měla mít léčivé vlastnosti. Rozhodla jsem se to zkusit. Začala jsem 30denním experimentem. V prvním měsíci jsem zkoušela různé zdroje masa, žloutky, žebra, křídla…atd. Jedla jsem 3 menší jídla denně. Všechno, co jsem snědla a jak jsem se cítila jsem zapsala do deníku, kde jsem vše dokumentovala. Po měsíci jsem se cítila tak úžasně, že jsem se rozhodla pokračovat. U toho jsem zjišťovala, co na mě funguje nejlépe.

Současná dieta

Nyní držím carnivore diet 6 měsíců. Základem mého současného jídelníčku je z 99 % hovězí: bio mleté ​​hovězí maso, ribeye steak, skirt steak, flank steak… Snížila jsem svá jídla ze 4 až 5 na pouze 2 jídla denně. V začátcích hledám, co funguje nejlépe. Uvědomila jsem si, že mléčné výrobky a vejce nejsou pro mé tělo dobré, tak jsem je vynechala úplně. Kvůli intoleranci laktózy jsem předtím nejedla mléčné výrobky, takže to nebyl velký problém. První měsíc jsem jedla také kuřecí a vepřové maso, ale po chvíli jsem se necítila tak skvěle, jako když jím jen hovězí.

Jím, když mám hlad a přestanu, když nemám. Obvykle můj den začíná mým minerálním nápojem (voda + sůl) ihned po probuzení.

Po ranní procházce jím po 18-20hodinovém půstu své první jídlo. Většinou se jedná o bio mleté ​​hovězí. Moje další jídlo je odpoledne ve 13-14 hodin. Mezitím pracuji, chodím ven a cvičím. K tomuto druhému jídlu si dám steak. Vzhledem k tomu, že držím carnivore diet, nesleduji ani nepočítám makroživiny. To je pro mě něco úplně nového, protože jsem makra sledovala a počítala od začátku své fitness cesty. To je osvobozující.


Shrnutí příznaků, které jsem napravila masožravou stravou

Problémy s trávením, propustnost střev, zažívací potíže. Po soutěži v kulturistice jsem měla obrovské problémy. Cítila jsem se hůř po každém jídle (jednu chvíli jsem jedla 6 jídel denně). Každodenní nadýmání, křeče, zácpa. Zlepšení oproti ketu, protože jsem snížila zánětlivé lilkovité rostliny (brambory, rajčata, papriky atd.). Největší zlepšení přišlo s carnivore diet, protože jsem úplně odstranila rostliny, ořechy, semena atd. Už žádné nadýmání (pamatuji si svůj první záznam v deníku masožravců: Cítím se úžasně! Celý den vůbec žádné nadýmání).

Silné každodenní bolesti hlavy

V dubnu 2020 jsem se denně potýkala se silnými bolestmi hlavy.
Moje tréninková vytrvalost se snížila, nemohla jsem dělat žádné cvičení se skákáním, zvedáním nad hlavu atd. Ani v době keto diety bolesti hlavy nezmizely. Dnes už vím, že jsem jedla hodně zánětlivých rostlin, ořechů a semínek. Po odstranění těchto potravin jsem poznala první zlepšení, moje mysl se vyčistila, silné bolesti hlavy se den za dnem zmenšovaly. Vrátilo se mi soustředění a jasná mysl. To bylo na všem nejlepší.

Alergie, potravinové intolerance

Od roku 2017 byly moje sezónní alergie v jarních/letních měsících opravdu špatné. Svědění, zarudlé oči, nemohla jsem nosit kontaktní čočky, ucpaný nos. V roce 2017 byly moje příznaky hodně špatné, nemohla jsem se zhluboka nadechnout a v kombinaci s mým astmatem jsem se potýkala s bolestí při dýchání. V době přechodu na keto tyto příznaky nezmizely kvůli všem zánětlivým rostlinám. Poté, co jsem přešla na carnivore zmizely všechny příznaky. Všechny!

Silné astma

Tohle bylo kvůli aktivnímu životnímu stylu a lásce ke sportu to nejtěžší. Probudila jsem se a nemohla se zhluboka nadechnout. Když jsem vyšla schody, nemohla jsem klidně dýchat. Můj tréninkový výkon se snížil. Používala jsem inhalátor 3x denně a brala prášky na astma. Na keto jsem šla v dubnu 2020, ale příznaky nezmizely. Hledala jsem jiné metody přirozené léčby. Po mém 30denním experimentu s carnivore jsem pocítila první zlepšení. Pokračovala jsem a po 2 měsících jsem zcela vysadila všechny prášky na astma. Po 3 měsících jsem mohla bez problémů zhluboka dýchat. Minulý týden jsem absolvovala intervalový běžecký trénink, poprvé jsem běžela bez přestávek. Nedokážu popsat, jaký to byl pocit… Byla jsem ohromena, protože jsem se už léta nemohla zhluboka nadechnout a běhat bez přestávek….

Současnost

Nyní, po 6 měsících, nedokážu popsat, jak dobrý je můj zdravotní stav. Přestala jsem užívat všechny léky na astma a inhalátory. Mohu zhluboka dýchat. Poprvé po letech, bez problémů, i když sportuji. Moje alergie, silné bolesti hlavy, trávicí problémy jsou VŠECHNY pryč.

Dostala jsem zpět své atletické tělo, dostala jsem se ze 77 kg (169,8 lb) dolů na 57 kg (125,6 lb) = 44,2 lb. Tento způsob stravování mi totálně zachránil život.