Roztorušená skleróza a carnivore diet

https://benjamindavidsteele.wordpress.com/2020/01/10/multiple-sclerosis-and-carnivore-diet/

Terry Wahls

Dr. Terry Wahlsová zvrátila příznaky roztroušené sklerózy u sebe a prostřednictvím klinické studie i u ostatních. Její Wahlsův protokol zahrnuje ketogenní dietu s živinami bohatými živočišnými potravinami, ale také vyžaduje masivní množství zeleniny. Přesto ti, kteří drží masožravou dietu, což obvykle znamená také ketózu (pokud je omezeno mléčné), také zaznamenali podobná zlepšení symptomů roztroušené sklerózy. Buď zvrat nebo stabilizaci.

Je zelenina nutná?

Možná je všechna ta zelenina irelevantní. Dalšími dvěma hlavními faktory by byla buď ketóza nebo živočišná výživa. Byl by jednoduchý způsob, jak to otestovat. Proveďte studii s více skupinami:

  • ketogenní všežravci (Wahlsův protokol),
  • ketogenní vegani,
  • ketogenní masožravci
  • neketogenní masožravci (přidejte dostatek mléčných výrobků, abyste zůstali mimo ketózu).

Kontrola všech ostatních hlavních faktorů. Zjistěte výsledky.

Možné vysvětlení

Mám podezření, že jde o kombinaci ketózy (ketóza podporující metabolické hojení a autofagii) a výživy na bázi zvířat (jak nutričně bohaté, tak nutričně biologicky dostupné), dost pravděpodobně v kombinaci s eliminací oxidačních a mutagenních olejů ze semen,
potravinářských aditiv a farmářských chemikálií (glutamát, propionát, glyfosát atd.). Každá možnost sama o sobě může vykazovat určité výhody. Právě teď se vesměs musíme řídit tím, že lidi zkouší a hledají. Studie, které Wahls dělá, jsou užitečné (je na druhé studii), ale tento výzkum je pouze předběžný.

Někdy zelenina škodí

Další neoficiální důkaz je Michaila Petersonová, která úspěšně léčila svou vlastní autoimunitní poruchu. Není to roztroušená skleróza, ale všechny autoimunitní poruchy mají určité podobnosti. Při přechodu na ketogení stravu je zánět eliminován. Při přechodu na
carnivore stravu jsou rostlinné antinutriční látky eliminovány. Tyto dva faktory také podporují další věci, ale nejdůležitější může být prostě to, co eliminují. Zejména zánět je chápán v souvislosti s autoimunitními poruchami.

Všechny rostlinné potraviny, které Dr. Wahls doporučuje zvyšují obsah antinutrientů, které blokují vstřebávání živin a potenciálně mohou způsobit další problémy. Možná je její dieta účinná při léčbě vážných onemocnění navzdory rostlinným potravinám, nikoli díky nim. Výživná živočišná strava je prostě na dostatečně vysoké úrovni, aby se dostala přes tuto překážku. Ale pokud to nepřispívá k uzdravení, proč je neodstranit? Nebo má pravdu, že všechna ta neškrobová zelenina pomáhá? Dokud nebude proveden lepší
výzkum, zůstává to spekulacemi na obou stranách debaty.

Diskuze Paula Saladina s Terry Wahls

Narazil jsem na diskusi mezi Dr. Terry Wahlsem a advokátem carnivore stravy Dr. Paulem Saladinem:
https://www.youtube.com/watch?v=oOQSU1k8bAg&t=1s&ab_channel=CarnivoreMD

Zde je diskusní vlákno na Redditu o rozhovoru Wahlsové a Saladina:
https://www.reddit.com/r/zerocarb/comments/f2akni/paul_saladino_interviews_terry_wahls_she_offers/

ANO. Už nějakou dobu jsem chtěl, aby se tyto 2 světy střetly. Nesmírně respektuji Terry Wahls, ale po jejím protokolu jsem se ještě zhoršil a snažil jsem se sníst 9 porcí zeleniny denně… I když jsem nakonec přestal s tím velkým množstvím zeleniny, stále jsem se vracel k rostlinám a myslel jsem si, že jsou neuvěřitelně důležité kvůli jejímu příběhu.

Výsledky po 30 letech zeleniny vs chvilky bez zeleniny

Po dlouhou dobu (30+ let), často vysilující roztroušené sklerózy, jsem léta v USA dodržoval protokol Dr. Wahls a výrazně se to nezlepšilo ani po přestěhování na venkov ve Francii. Stěhoval jsem se i pro skvělou zeleninu a maso, stejně jako pro fakta že tu mám občanství a rodinu. Jakmile jsem zde před několika lety objevil carnivore diet a využil jsem levné místní jehněčí a hovězí maso bez doplňků, ZLEPŠIL JSEM SE! (100% remise). Rostliny jsou pro mě opravdu jed, dokonce i ty nejlepší organické rostliny na zemi ze zahrad bujné Provence.