Jak minimalizovat pesticidy, fungicidy, insekticidy, herbicidy ve stravě

Tohle do sebe dostanete, ať chcete nebo ne, když jíte rostliny

Než někdo něco zasadí, tak prvně plošně vyhladí veškerý život na poli (k tomu pomůže round up). Pak zasadí rýži, pšenici, sóju nebo kukuřici (s genetickou modifikací, aby přežila round up). Pokud si koupíte potravinu non-GMO, tedy bez genetické úpravy, stejně ten round up dostane. Protože po round upu dřív uschne, dřív se sklidí a producent má větší zisk. Pokud chcete stravu bez pesticidů, herbicidů, insekticidů, fungicidů (a to těch přírodních i těch umělých přidaných člověkem) nezbývá, než jíst stravu živočišnou. Stejně nemá moc smysl řešit přidané pesticidy, protože rostliny obsahují na váhu asi 10 000 krát více pesticidů přirozeně (jinak by nepřežily skrz evoluci).

Roundupu se dnes nevyhnete, používá se všude a v nějaké míře ho má v sobě každý. Firmu Monsanto, výrobce Roundupu koupila firma německá firma Bayer. Poté to v Německu zakázali používat s platností od 2023. Tak si říkám, že než to koupili, asi se podívali co to je zač. A rozhodli se, že sami to ve své zemi nechtějí. Aktivní látka v těchto přípravcích – glyfosát, je spojena s rakovinou. Taky je to problém pro ledviny, játra, střevní mikrobiom, mozek a početí. Tato látka původně vznikla jako antibiotikum. Použití je spojeno s větší odolností bakterií proti antibiotikům. Glyfosát zabraňuje rostlinám ve vstřebávání minerálů z půdy. Tahle látka je svinstvo.

Nicméně zdá se, že se v těle nehromadí a to ani v těle zvířat, která jí stravu postříkanou glyfosátem. Pokud chcete minimalizovat příjem glyfosátu ze stravy, carnivore diet je v tomhle nejlepší.