Žlučník a vysokotučná strava

Po přechodu na vysokotučnou stravu někoho trápí žlučník. Jde o bolesti na pravé straně hned pod žebry. Žlučník je orgán sloužící pro uchovávání žluči. Játra jsou orgán, který žluč vytváří. Žluč je potřeba na vstřebání tuků a tím pádem v tucích rozpustných vitamínů A, D, E, K. Vaše tělo většinu žluči, která se přimíchá do tráveniny opětovně vstřebá. Bez žluči nejde žít, ale bez žlučníku ano, protože žlučník žluč pouze uchovává a v případě vysokotučného jídla se smrští a vstříkne žluč do tráveniny.

Pokud žlučník nepoužíváte (když jíte nízkotučnou stravu), tak může žluč uvnitř zkrystalizovat a máte žlučníkový kámen. Tohle ani nevíte, dokud nesníte vysokotučné jídlo. Ve chvíli kdy to uděláte se žlučník smrští, aby vstříkl žluč do tráveniny a kámen to zablokuje. V téhle situaci neznalý člověk řekne, vysokotučná strava mi způsobila žlučníkový kámen. Ale ten problém způsobila naopak nízkotučná a vysokotučná ho jen odkryla.

Moje zkušenost

Tohle byl můj případ. Po přechodu na carnivore jsem se postupně učil jíst dostatek tuku a chvílemi jsem měl bolesti v místě žlučníku. Dal jsem tomu čas, zvyšoval tuk postupně a po pár měsících se všechno vyřešilo.

Můj případ nebyl nijak hrozný, tuky jsem jedl, ale málo. Nicméně není třeba hned běžet na operaci odstranění žlučníku.

Jde dělat carnivore diet nebo keto bez žlučníku?

Samozřejmě ano, protože žlučník tuk pouze ukládá, ale nevyrábí. Běžně existují lidé bez žlučníku, kteří jí carnivore nebo keto stravu.

Vyléčení žlučníkového kamene pomocí carnivore diet

Tady je článek dokládající jeden příběh podobný mému. Můj případ byl mnohem snadnější, protože jsem před carnivorem jedl sice málo tuku, nicméně pořád jsem si hlídal, abych jedl nějaké tučné ryby a občas ořechy a semínka (tehdy jsem si myslel, že takhle se získávají zdravé tuky).