Carnivore diet pro menší spalování na slunci

https://ketogenicendurance.com/2018/08/03/carnivore-diet-for-sunburn/

Navrhuji myšlenku, že carnivore diet může zlepšit vaše spalování na slunci. Směju se? Ani náhodou.

Řeknu vám, co jsme s manželkou zažili, a pak nastíním několik důvodů, proč to tak je.

Jsem masožravec od října 2017 a manželka od prosince 2017. Nyní je srpen 2018. Jsme z Anglie a zatím to bylo úžasné léto. Nezvykle horké léto. Jsme v našem kempu a máme 2 psy. Takže jsme pořád na čerstvém vzduchu.

Stále používáme opalovací krém, i když méně a nižší faktor.

Všimli jsme si:

  • Než se spálíme, můžeme na slunci strávit delší dobu bez opalovacího krému.
  • S opalovacím krémem nebo bez něj, nakonec zčervenáme. Nicméně to nebolí.
  • Když jsme mimo slunce a během noci to není nepříjemné.
  • Poopalovací péče není potřeba.
  • Červená barva se změní na zlatohnědou a ztmavne rychleji než předtím.

I když nejezdíme na zahraniční dovolené, aktuálně vypadáme jako po dvou týdnech v Řecku.

Jak je to možné?

Zní to šíleně, já vím. Nicméně opravdu věřím, že carnivore diet je způsob stravování předků. Poskytuje vám vše, co potřebujete, což zase pomáhá vašemu tělu vypořádat se se všemi zdravotními problémy. Takže předpokládám, že je logické, že to vede ke zdravějším buňkám. To je vše, co tvoří kůži. Prostě velký shluk buněk. Navíc, pokud vaše tělo nebojuje se spoustou obecných chronických zánětů, má pravděpodobně dostatek prostředků, aby se vypořádalo s trochou spálení od slunce.

Když se zamyslíte nad tím, jak a kdy se lidé vyvinuli, vždy jsme byli vystaveni Slunci po dlouhou dobu. Ať už to bylo před milionem let na lovu megafauny (zvířata 45kg a víc), nebo před 200 lety na farmě. Strávili jsme dlouhou dobu vytrvalým lovem, dokážeme doběhnout jakékoli zvíře na velké vzdálenosti. To hlavně díky tomu, že se umíme potit a jsme hospodární běžci na dlouhé tratě.

Kmen lidí viděl smečku zvířat, vybrali jedno z nich a začali ho honit. Zvíře střídavě sprintovalo a odpočívalo, potom mohlo sprintovat méně a potřebovalo více odpočinku. Nakonec padlo vyčerpáním. To může trvat celý den. Představte si, že bychom před spálením mohli strávit jen hodinu na slunci. To bychom byli špatnými vytrvalostními lovci. Dalo by se namítnout, že na to měla vliv ozónová vrstva nebo si možná vyráběli vlastní opalovací krém z rostlin. O čemž pochybuji. Jen si myslím, že je logické si myslet, že za správných okolností můžeme strávit na slunci déle, než můžeme obecně v dnešní moderní době při moderní stravě.

Takže buď masožravá dieta z nás dělá nadlidi nebo pomáhá něco, co jsme vyřadili z jídelníčku. Možná obojí?

Nejsem jediný, kdo si tohoto „paradoxu spalování na slunci“ všimnul. Poprvé jsem o tomto Sunburn Paradox slyšel od Tuckera Goodriche na několika podcastech. Ve skutečnosti, pokud máte zájem nahlédnout do Carnivore Diet pro spalování na slunci, měli by jste pravděpodobně přestat číst tento blog a vyhledat informace Tuckera Goodriche na toto téma.

Poměr omega-3:omega-6

V podstatě jde o to, že viní nadbytek Omega 6/polynenasycených mastných kyselin v naší stravě za malou toleranci slunce. Možná byste řekli, že nejíte mnoho Omega 6. Pokud jíte standardní západní dietu, tak ano. Rostlinné oleje ze semen mají velmi vysoký obsah Omega 6 a téměř každá vysoce zpracovaná potravina na planetě je plná olejů ze semen, protože jsou levné. Problém je v tom, že Omega 6 tuk je vysoce nestabilní pod ultrafialovým světlem (Slunce) a extrémně snadno oxiduje. Takže pokud jsou vaše kožní buňky naplněny přebytkem Omega 6, pak se na slunci dostanete do problémů.

Zde je trochu více informací o tom, jak špatný je náš poměr Omega 3 ku 6 v dnešní době: „Několik zdrojů informací naznačuje, že lidské bytosti se vyvinuly na stravě s poměrem omega-6 a omega-3 esenciálních mastných kyselin zhruba 1:1, zatímco v západních dietách je poměr 15:1–17:1.

Západní strava má nedostatek omega-3 mastných kyselin a má nadměrné množství omega-6 mastných kyselin ve srovnání se stravou, na které se lidské bytosti vyvinuly a jejich genetické vzorce byly vytvořeny. Nadměrné množství omega-6 polynenasycených mastných kyselin (PUFA) a velmi vysoký poměr omega-6/omega-3, jaký se vyskytuje v dnešní západní stravě, podporuje patogenezi mnoha onemocnění, včetně kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny, zánětlivých a autoimunitních onemocnění. Zvýšené hladiny omega-3 PUFA (nízký poměr omega-6/omega-3) mají potlačující účinky na onemocnění a záněty

Takže mi buď věříte, nebo ještě potřebujete přesvědčit

„Při dlouhých bězích jsem se vážně spálil. Navýšení omega-3 a snížení omega-6… Je to vlastně úžasné běhat bez košile, tři a více hodin a VŮBEC se nespálit!!!“ – Yelling Stop Blog

„Když byly myši akutně vystaveny UV záření (UVR), strava s 20 % nasycených tuků poskytla téměř úplnou ochranu před potlačením CHS, zatímco podávání 20 % polynenasycených tuků vedlo k 57 % potlačení“ – Studie. Nasycený tuk tedy pomohl předcházet nádorům u myší vystavených UV záření (součást slunečního záření), kde je polynenasycené mastné kyseliny (PUFA) učinily náchylnějšími k nádorům. Moje masožravá strava má vysoký obsah nasycených tuků a nízký obsah PUFA. Takže bych mohl získat ochranu před spálením ze slunce a také nepotlačovat obranu svého těla PUFA kyselinami.

„Ultrafialové (UV) záření, forma ionizujícího záření, má za následek ztrátu přibližně 1,5 milionu let zdravého života ročně a je spojeno s více než 60 000 úmrtími ročně na celém světě připisovanými melanomu a dalším kožním rakovinám1. Neexistují žádné standardizované biomarkery pro posouzení vzorců poškození kůže oxidativním stresem z UV záření. Bez posouzení erythemu po expozici UV záření je obtížné klinicky určit účinnost látek chránících před UV zářením 26. Proto by vývoj panelu biomarkerů pro hodnocení oxidačního poškození UV zářením usnadnil rychlé hodnocení poranění kůže v důsledku UV záření a umožnil by vývoj a hodnocení nových činidel chránících před oxidací, jako jsou opalovací krémy a topické antioxidanty, k léčbě nebo prevenci oxidace vyvolané UV zářením. To vede ke snížení ztracených let zdravého života a ke snížení ročních úmrtí, která jsou připisována UV záření.“ – Studie.

Tato studie spojuje zdraví pokožky s oxidačním stresem. Takže pokud můžete jíst ochranné potraviny, jako jsou nasycené tuky, a nezatěžovat své tělo PUFA, snížíte oxidační poškození kožních buněk.

Stojí to aspoň za zamyšlení

Takže si myslím, že je spravedlivé alespoň zvážit stravu s menším obsahem Omega 6. To může vést k menší náchylnosti ke spálení na slunci. Zde se zastavím, protože po tomto bodě vstupujete do různých stupňů konspirační teorie. Je například opalovací krém vůbec užitečný? Z toho, že jsem dělal Keto a teď Carnivore, vím, že potravinářské společnosti nás vědomě krmí absolutním svinstvem za účelem zisku. Vím, že je v nejlepším zájmu farmaceutického průmyslu, aby v tom tyto potravinářské společnosti pokračovaly. Taky vím, že vlády, zdravotní rady a charitativní organizace tyto problémy udržují. Takže je pro mě docela velký skok předpokládat, že výrobci opalovacích krémů vyrábějí tyto produkty pro dobro našeho zdraví. Podle mě je jejich primární cíl vydělat.

Nenavrhuji tedy, že byste už nikdy neměli nosit opalovací krém nebo že byste ho měli slepě nanášet pokaždé, když jdete ven. Říkám: najděte, kde se mezi těmito hranicemi nacházíte. Různé změny ve stravě mohou vést k různým stavům mezi těmito extrémy. Jako u všeho nepředpokládejte, udělejte si průzkum a experimentujte sami se sebou. Nejsem lékař, vědec ani filozof. Čtu a poslouchám ostatní, uvažuji, testuji to na sobě a používám to ke zvýšení svého zdraví.