Erin si léčí Roztroušenou Sklerózu a cítí se dobře na Carnivore Diet

https://community.revero.com/erin-treats-multiple-sclerosis-carnivore-diet/

Erin
Na začátek veganství

Roztroušená skleróza (RS) je autoimunitní onemocnění a hrozný způsob života, s léky nebo bez nich. Slyšela jsem, že to jde změnit stravou, tak jsem do toho skočila. Nejprve s Raw Vegan. Poté přešla na čistě veganskou stravu, poté na veganskou s vysokým obsahem škrobu a s nízkým obsahem tuku. Zpočátku jsem se cítila lépe, mohla jsem vysadit léky a myslela jsem si, že to je zázrak. Po čase se mi dařit přestalo a moje příznaky se vrátily v plné síle. Přítel se mi zmínil o zázracích kokosového oleje, tak jsem ho přidala k mé rostlinné stravě. Bylo to trochu lepší, ale ne dost. Musela jsem znovu začít brát léky.

Pak protokol podle doktorky Terry Wahls

Ve svém zoufalství jsem objevila doktorku Terry Wahls a její příběh a protokol. Zkusila jsem to, vše se silně zlepšilo, mé zdraví se vracelo a já jsem byla znovu plná síly. Ale stejně tak jsem trpěla hrozným trávením s množstvím zeleniny, které jsem jedla. Věděla jsem, že musím najít něco jiného nebo upravit program, což mě přivedlo ke keto.

Poté keto, zase o kousek lepší

Konečně se mi dařilo. Váha, kterou jsem přibrala, když jsem byla nemocná a nebyla moc aktivní, začala klesat. Cítila jsem se úžasně a dařilo se mi. Mé zažívání mě a mé lékaře stále velmi trápilo a snažili jsme se tyto problémy vyřešit a připsali jsme to stárnutí a roztroušené skleróze. Vyzkoušeli jsme vše, od fermentace, přes doplňky na podporu trávení až po různé eliminační diety, vše v rámci keto. Konečně jsem narazila na toho šíleného doktora (Dr. Shawn Baker), který jedl jen maso. Moje hlava to nemohla pobrat, a tak jsem se do toho víc ponořila. Díky tomu jsem objevila komunity plné lidí, kteří jedli pouze maso nebo pouze živočišné produkty a byli zdraví. Cože? Je to vůbec možné? Vrtala jsem se v tom déle než dva měsíce, než jsem to konečně zkusila, jestli mi to pomůže.

Potom carnivore diet

Poprvé jsem to dělala pár týdnů a přestala, protože jsem se začala cítit ne úplně dobře. Nakonec jsem zjistila, že prostě málo jím. Moje stará mentalita diety mě sužovala. Po chvíli jsem to dala znovu, ale po 11 dnech selhala. Divila jsem se, co dělám špatně? Tak jsem se na chvíli zastavila, podívala se trochu hlouběji a začala si klást otázky.

Nepřijímala jsem dostatek soli a minerálů. Lépe jsem se připravila, lépe plánovala a dokončila jsem 2 měsíce. Bylo to úžasné, moje aktivita se zvýšila, moje bolest byla téměř úplně pryč. Dělala jsem věci, o kterých jsem si nikdy nemyslela, že bych mohla. Jako například posilování. Pak jsem začala dělat něco víc ohledně carnivore diety, přidala jsem zpět nějaké rostliny a testovala své reakce na ně. Stanovila jsem si své limity a držím se velmi blízko stravy založené na zvířatech, protože u ní se cítím nejlépe a funguju nejlíp.

Už ani nevím, kdy mi bylo naposledy tak dobře jako teď

Už jsou to 4 měsíce a vážně si nevzpomínám, kdy naposledy jsem se cítila tak dobře. Těším se na to, že se budu nadále léčit a držet se proti roztroušené skleróze a nebudu se bát stárnutí. Mám pocit, že jsem našla svůj perfektní způsob stravování.