Tuk

Jídlo pro více serotoninu a testosteronu

Nízká hladina cholesterolu je spojena s nízkou hladinou serotoninu. Serotonin se tvoří jak ve střevech, tak v mozku. Serotonin ze střev ale nemůže projít hematoencefalickou bariérou. Neurotransmitery fungují jako poslíčci, nosí informace mezi mozkovými buňkami a taky přenášejí informace do celého těla.

Jedna studie dvaceti účastníků zjistila, že když snížili příjem tuku ze 41 % na 25 %, zaznamenali výrazné změny nálady. Více hněvu a nepřátelství. Kontrolní skupina, která jedla stravu obsahující alespoň 41 % tuku, zaznamenala pokles napětí a úzkosti.

Zdraví střev je nezbytné pro rozklad, vstřebávání a asimilaci všech živin. Ve střevech se tvoří neurotransmitery, jako je serotonin (neurotransmiter pro dobrý pocit, ovlivňuje náladu, odměny, učení a paměť) ze surovinam získaných z potravin.

Vznik serotoninu

Některé potraviny (patří mezi ně maso i vejce) obsahují esenciální aminokyselinu, tryptofan, která může pomoci produkovat více serotoninu. Vitamin B3, niacin, pomáhá zvýšit tryptofan. Více tryptofanu pak umožňuje tělu vyvářet více serotoninu. Vitamin B6, pyridoxin, usnadňuje přeměnu tryptofanu na serotonin. Vitamin B9, folát, také pomáhá tělu produkovat více serotoninu. Maso je bohaté na vitamíny B3, B6 a B9.

Vitamín D pomáhá aktivovat geny odpovědné za uvolňování neurotransmiterů v těle. Přírodní vitamín D je bohatě zastoupen v živočišných potravinách. Hlavně v rybách a žloutcích.

Nízkotučná strava

Nízkotučná strava narušuje nejen náladu a duševní zdraví, ale má také nepříznivý vliv na hormony. Všechny pohlavní hormony i kortizol tělo vyrábí z cholesterolu. Zhruba osmdesát procent cholesterolu je syntetizováno v těle. Když ho ale nemáme dostatek, tělo začne šetřit tam, kde to není nezbytné pro život.

Tělo udělá, co může s potravinami, které dostane. Tělo dělá to nejlepší, co může se surovinami, které má k dispozici. Tvorba dětí a funkce štítné žlázy nejsou nezbytné k přežití dalšího dne. Míra neplodnosti stále stoupá, v roce 2017 to bylo zhruba 15 % párů (každý sedmý pár).

Potřebujeme tuk

Zde jsem psal o studiích ukazujících vyšší testosteron u lidí na vysokotučné stravě.

Náš mozek obsahuje 60 % tuku. Tuk je primárním zdrojem paliva pro mozek i srdce. Srdce využívá volné mastné kyseliny, ketony a kyselinu mléčnou z krve jako energii. Tělo dokáže využít tuky jako palivo efektivněji než při přeměně cukrů na energii. Cholesterol potřebujeme také pro kognitivní funkce, paměť, tvorbu žlučových kyselin a správnou funkci nervů. Vnější vrstva každé jednotlivé buňky je tvořena tuky. Pro správnou funkci buněk potřebujeme kvalitní mastné kyseliny.

Dodržovali jsme oficiální dietní doporučení. Různé instituce musí dodržovat oficiální doporučení. Domovy pro seniory, školy, sirotčince a ústavy pro děti, věznice. Vyměnili jsme máslo za margarín a řepkový olej, ale chronická onemocnění, srdeční choroby a duševní choroby přibývají. Dokud jsme jedli jenom máslo a margarín a řepkový olej neexistoval, tyhle problémy jsme neměli. Potraviny živočišného původu přirozeně přicházejí s množstvím zdravých tuků, které podpoří naše hormony, duševní zdraví a celkové zdraví. Maso a máslo jsou prospěšné pro naše hormony a tělesné i duševní zdraví. Jezte živočišný tuk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *