Krevní výsledky na carnivore diet

Spousta lidí stále nevěří tvrzením o carnivore diet. To přece nemůže být zdravé jíst jenom maso. Určitě carnivorům začnou časem chybět nějaké nutrienty, které v mase nejsou a jsou nezbytné. Když se někoho zeptám jaké konkrétně, většinou řekne vitamín C nebo vláknina. O obojím jsem tu už psal, o vitamínu C na carnivore diet i o vláknině.

Jak asi vypadají krevní výsledky člověka, který jí jenom maso a vejce? Tady se můžete podívat, jak vypadají moje krevní výsledky v době, kdy jsem jedl carnivore diet zhruba rok a čtvrt.

Všechno bylo v normě podle dané laboratoře, kromě dvou věcí. BUN má být v rozsahu 6-20 a bylo to 22. Je to zvýšené jen lehce. Když někdo posiluje a jí hodně bílkovin, tak je to očekávané.

Druhá věc je celkový cholesterol, který má laboratorní rozsah 0-200 a já měl 203. Opět je to jen lehké zvýšení. S cholesterolem je to stále dokola stejná věc. Je to mýtus, který vymírá velmi pomalu. Ukazálo se, že ideální cholesterol je 200-250. Nicméně laboratoř očekává méně než 200. O tom jak se to vyvíjelo s touto hranicí se dočtete zde. Teď jen v krátkosti. Osm z devíti členů komise, která rozhodla o snížení horní hranice cholesterolu, mělo finanční vazby na výrobce léků snižujících cholesterol.

Tohle nebylo o zdraví ale o penězích.

Zbytek úplně v pořádku

No a zbytek hodnot je v pořádku. Když mi zdravotní sestra výsledky předávala, říkala, že jsou mimořádně dobré.

Samozřejmě se jedná jen o jeden rozbor krve. Některé hodnoty v krvi se prakticky nemění a některé se mění naopak velmi dynamicky i třeba jen v závislosti na denní době, námaze před odběrem atd. Nejde z toho vyvodit nic extra. Kdo chce vidět, co se v organismu děje z dlouhodobého hlediska, doporučuji analýzu prvků z vlasů.

Zánět v těle

Ještě bych poukázal na hodnotu CRP, která má být ideálně menší než 5. Je to velmi citlivý ukazatel zánětu v těle. Stačí párkrát kýchnout a CRP už roste. Moje hodnota byla 0,9. Mít CRP méně než jedna je pro většinu lidí utopie. V podstatě se to stane pouze, když člověk nejí sacharidy. Slyšel jsem už spousty lidí na carnivore diet mluvit o jejich CRP. Je to stále stejná písnička. Hodnoty okolo 1.

Závěrem

Jasně, je to jeden krevní rozbor jednoho člověka. Ale je to všechno, co zde mohu sdílet. Zdá se, že maso a vejce jsou pro člověka docela zdravé. Krevní výsledky jsou ne horší než u běžné populace, ne na stejné úrovni, ale dokonce lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *