Voda způsobuje cirhózu jater

Tohle píšu v návaznosti na svůj předchozí článek ukazující mizernou vědu z Harvardu.

Inspiruji se zde doktorem Robertem Cywesem. Tento skvělý doktor si z toho udělal legraci. Vtipně ukazuje absurditu dané studie z Harvardu.

Voda spojena s cirhózou jater

Představte si, že někdo udělá masivní studii ukazující spojení mezi konzumací vody a zvýšeným rizikem cirhózy jater. Cirhózu jater normálně dostanete z přílišného pití alkoholu.

Voda je spojena s cirhózou jater 🙂
Kdo pije whiskey, typicky s ledem

Ono totiž stačí do studie zahrnout lidi, kteří pravidelně pijou whiskey. A tu si dají se sodou nebo s ledem. Prostě s vodou. A pak uvidím, že tito lidé pijící extra vodu mají zvýšený výskyt cirhózy jater. Přesně tak vznikla totiž studie ukazující souvislost mezi červeným masem a diabetem. Lidé, kteří jí hamburgery typicky k tomu pijou coca-colu a ještě si k tomu dají smažené hranolky a maso je v kusu pečiva. Pečivo, hranolky, coca-cola. Když toho budu jíst dostatek, nakonec si pár let pořídím cukrovku. Ale masem to fakt není. V mase ani není žádný cukr.

Když budu pít dostatek whiskey s vodou, pořídím si cirhózu jater. Ale je to tou whiskey a ne vodou. Nicméně fakulta Harvardu Public School of Medicine by to klidně hodila na vodu. S vážnou tváří.

Má někdo zájem to hodit na vodu?

Teď si už jen představte, že danou studii vedli lidé, kteří berou peníze od výrobců whiskey. Těm se líbí nadpisy: cirhóza je spojena s konzumací vody. Nic o whiskey.

U whiskey s vodou to možná vypadá srandovně a je dostatečně zřejmé, že voda nezpůsobuje cirhózu jater. Ale u červeného masa a cukrovky už je to zřejmé méně. A někteří lidé tomu opravdu věří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *