Vláknina způsobuje artritidu?

Zbrusu nová studie. Vyšla v listopadu 2022. Spojuje vlákninu se zvýšeným výskytem jisté bakterie ve střevech. Tato bakterie podporuje a umocňuje artritidu.

Zdá se, že spousty vlákniny podporují takovéhle ruce.

Vláknina podporuje bakterii Prevotella copri ve střevech. Ta je spojena s revmatoidní artritidou. 70% lidí s revmatoidní artritidou má ve střevech tuto bakterii oproti 20% lidí bez artritidy.

Překlad abstraktu studie

Pacienti s preklinickou i prokázanou revmatoidní artritidou (RA) vykazují změny ve střevním mikrobiomu. Kmeny bakterie Prevotella jsou přednostně víc zastoupeny v podskupině pacientů s revmatoidní artitidou (RA). Izolovali jsme kmen Prevotella copri z výkalů pacientů s RA a ukázali, že kolonizace P. copri zhoršila artritidu v modelu artritidy vyvolané kolagenem. Kolonizací P. copri strava s vysokým obsahem vlákniny umocnila artritidu prostřednictvím mikrobiálních změn a střevního zánětu. Kolonizace P. copri spolu se stravou bohatou na vlákninu umožnila trávení komplexní vlákniny. To vedlo k nadprodukci organických kyselin, včetně fumarátu, sukcinátu a mastných kyselin s krátkým řetězcem. Sukcinát podporoval prozánětlivé reakce v makrofázích (buňky imunitního systému) a suplementace sukcinátem umocnila artritidu. Naše zjištění zdůrazňují důležitost dysbiózy při hodnocení účinků dietních intervencí na patogenezi RA. Dále poskytují nový pohled na dietní intervence nebo modifikace mikrobiomů ke zlepšení managementu RA.

Trochu detailněji

Jedna bílkovina (p27) z této bakterie se objevuje v krvi lidí s RA nebo jen s počátečními symptomy. Imunitní systém na tuto bílkovinu reaguje a vytváří na ni protilátky. Takové protilátky najdete v krvi lidí s RA.

Vláknina podporuje tu bakterii, ta podporuje zánět a spouští imunitní systém. RA je autoimunitní problém.

Můj názor

Někde (bohužel už si nepamatuju kde) jsem slyšel, že vláknina v množství větším než 10 gramů denně ničemu nepomáhá. Naopak může způsobovat problémy. Jezte vlákninu je stále opakovaný mýtus vzniklý z mylného pozorování.

Kompost ve střevech

Představte si kompost. Házíte rostliny na hromadu, tam to hnije (neboli bakterie se tím živí a rozkládají to). Vzniká metan, teplo, alkohol. Ve vašem tlustém střevě se děje přesně to samé – kompost. Možná opravdu stačí 10 gramů na den a možná ani to není třeba.

18 listopadu, 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *