Sojový olej

Mezi lety 1909 a 1900 vzrostla spotřeba sojového oleje tisíckrát. O průmyslových olejích na těchto stránkách najdete další informace, například tady. Sojový olej je jeden z nich. Patří k těm horším.

Během výroby sojového oleje je tento olej zahříván, což podporuje žluknutí tuku v oleji. V rámci výroby se to smíchá s hexanem. Ten se vyrábí rafinací ropy a používá se například jako příměs do benzínu nebo lepidel. Pak je sojový olej znovu zahříván a zbaven zápachu (předpokládám zápachu ropy?).

Tady se nevzniká potravina přirozená pro lidské tělo…
Marketing

Vzniklý olej se v angličtině označuje jako vegetable oil, neboli zeleninový olej. Se zeleninou to nijak nesouvisí, na začátku je luštěnina a pak to celé prochází spoustou chemických úprav. Říkat tomu zeleninový olej je jen marketing.

Olej je zoxidovaný už z výroby. Proto není problém ho prodávat v průhledné plastové láhvi a nechávat na světle. Zoxidovaný olej je silně prozánětlivý.

Ještě v 80. letech se v McDonaldu smažily hranolky v hovězím sádle. To je vysoce stabilní tuk vhodný na smažení. Lidmi používaný po staletí. Dnes už používají levný průmyslový olej. Rostlinný olej ze sóji, řepky (to ani není jedlá rostlina), slunečnice atd. Stejně tak všechny další fast foody a restaurace přešly na levné rostlinné oleje.

Známé problémy sojového oleje
  • Obezita
  • Cukrovka
  • Zánět
  • Poškození metabolismu a mitochondrií
  • Zvyšuje estrogen
Fytoestrogen

Fytoestrogen je rostlinná forma estrogenu, kterou lidské tělo vnímá jako vlastní estrogen. Sója a len jsou dvě rostliny, které mají extrémní množství fytoestrogenu v porovnání s jinými rostlinami. Rozhozená rovnováha hormonů v těle vede například ke snížení testosteronu u můžů. Tady je studie s detaily.

Poškození jater

A tady se ukázalo, že sojový olej poškozuje játra víc než kokosový olej nebo fruktóza. Ta je považována za cukr pro játra zvláště nebezpečný.

Problémy se štítnou žlázou

Existují studie ukazující negativní efekt sóji na štítnou žlázu.

Problémy s nervovou soustavou

Existují studie ukazující negativní efekt sóji na nervovou soustavu. Na zvířatech ukazují, že konzumace sojového oleje vede k narušení hormonální signalizace. Může to vést k Alzheimerovi, Parkinsonovi, autismu, depresím a dalším mentálním poruchám. Jde o kombinaci rozhozené hormonální signalizace uvnitř těla a prozánětlivosti.

Průmyslové jídlo

Kde se tyhle oleje berou a proč je jejich konzumace tak vysoká? Protože jsou ve většině průmyslových zpracovaných potravin. Průmyslová potravina často obsahuje zpracované obilí a průmyslový olej.

Stejně jako roste spotřeba cukru a průmyslových olejů, roste i výskyt civilizačních chorob.

Často se používá jednoduchá rada: nejíst/nepít nic, co nejedly/nepily naše prababičky. A je to dobrá rada.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *