Ředitelka asociace pro diabetes

ADA je americká asociace pro diabetes. Je to organizace radící lidem s cukrovkou, jak jíst. Nedávno jmenovali novou ředitelku. Tohle je člověk radící lidem, jak mají jíst. Obrázek nemá upravené rozměry, všimněte si obrázku na římse za ní, je to přesný čtverec.

Stacey Krawczyk

No ta už od pohledu rozumí stravě. Šli by jste k automechanikovi, kterému nefunguje vlastní auto? Nebo k zubaři, který má zuby napůl vypadané a napůl s černýma flekama? Necháte si radit co jíst od člověka s nadváhou?

Buď se svou radou neřídí nebo ta rada zjevně nefunguje

A jaká je její rada? Jezte zeleninu a bílkoviny bez tuku a zbytek doplňte „kvalitními“ sacharidy. Celozrnné těstoviny, celozrnné pečivo atd. To je velice špatná rada pro diabetiky. Lidé, jejichž tělo má problém zpracovat sacharidy, potřebují nejíst sacharidy.

Řeknete alkoholikovi, že může pít kvalitní alkohol? Když bude pít bio alkohol, bude v pohodě? Sacharidy jsou taky návykové, tohle přirovnání vlastně docela dává smysl.

Pro alkoholika to není o tom, že musí být alkohol bio nebo pálenka z obilí z celých zrn. Stejně tak pro diabetika to není o tom, že obilí je celozrnné, bio, non-gmo nebo třeba posvěcené papežem. To je všechno jedno. Stejně tak je jedno, jestli sacharidy pochází z těstovin nebo sladkostí. Problém je prostě v tom množství sacharidů. Všechny sacharidy se do těla vstřebají jako cukr. Všechny.

Z celozrnného pečiva se sacharidy sice vstřebají pomaleji, ale celkové množství sacharidů je stejné. Záleží hlavně na tom, kolik toho je. Stejně tak dát alkoholikovi nějakou magickou vodku s pomalu vstřebatelným alkoholem je k téměř k ničemu. Pro něj je problém alkohol a ne rychlost, jakou se mu dostává do krve.

A jaká je tedy správná rada pro lidi s cukrovkou?

Jíst bílkoviny, sacharidy nahradit tuky. Tuky jsou nejen stavební materiál pro tělo, ale i zdroj energie. Sacharidy jsou jenom zdroj energie. Takže stačí jíst v podstatě nízkosacharidovou keto stravu a diabetes se přestane zhoršovat. A co víc, dokonce se začne zlepšovat. Změřit z krve hbA1c, poté jíst pár měsíců tučné maso, vejce, trochu zeleniny a pak změřit znovu hbA1c. Uvidíte sami.

Není to složité

Ono tohle je vlastně dost jedoduché. Když má moje tělo problémy s cukrem, tak nebudu jíst věci, které mi zvyšují krevní cukr – sacharidy. A je po problému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *